Bohdan Łazuka-aktor teatralny i filmowy. Urodzony 31 października 1938 roku w Lublinie. Jako nastolatek wielokrotnie się przeprowadzał między innymi do Gdańska i do Katowic. Pod koniec lat 50 zdawał do Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i rozpoczął studia aktorstwa dramatycznego. W 1961 obronił dyplom i dostał pracę w Teatrze Współczesnym w Warszawie – gdzie debiutował rolą w ,,Zemście”. Następnie rozpoczął występowanie w filmach. W czasie jego kariery udało mu się zdobyć wiele nagród m.in. ,,Srebrny Krzyż Zasługi „; odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” oraz Złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Krzysztof Piotr Cugowski-urodzony 30 maja 1950 roku w Lublinie. Jest to znany Polski piosenkarz. Jest on również współzałożycielem zespołu „Budka Suflera”. Nagrał on 12 albumów, z czego jedną z najbardziej znanych płyt jest ,, Nic nie boli, tak jak życie”, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Ukończył m.in I liceum ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Lublinie. Studiował również na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Beata Pietras(znana pod nazwiskiem Kozidrak)- urodzona 4 maja 1960 roku w Lublinie. Jest ona Polską kompozytorką, autorką tekstów oraz piosenkarką. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego nr. III imienia Unii Lubelskiej w Lublinie. W 1978 powstał zespół „Bajm”.W 2005 roku wydała album pt. „Teraz płynę”, który zajął pierwszą pozycje na liście OLiS w Polsce oraz zdobył podwójną platynę. W 2016 wydała również singiel pt. „Upiłam się Tobą” , który również zdobył podwójną platynę i został sprzedany w liczbie przekraczającej 40 tysięcy egzemplarzy.
Bronisława Zielińska (znana jako Papusza)- urodziła się w 1908 roku zmarła w 1987. Była poetką wywodzącą się z romskiej grupy etnicznej, piszącą w języku romskim. Oficjalnie Papusza zadebiutowała wierszem w „Nowej Kulturze” w 1951 roku Zdobyła takie nagrody jak: Lubuska Nagroda Kulturalna, Nagroda Ministra Kultury, Nagroda Kulturalna „Nadodrza”, Nagroda Gorzowska.
Józef Czechowicz urodził się w 1903 roku, zmarł w 1939 roku. Był poetą awangardowym dwudziestolecia międzywojennego. Był autorem wielu utworów lirycznych poświęconych miastu, redaktorem kilkunastu czasopism oraz pracownikiem Polskiego Radia. Po latach odkrywany jest jako jeden z najbardziej oryginalnych i indywidualnych poetów swego okresu.
Julia Hartwig-Międzyrzecka urodziła się 1921 roku, zmarła 2017 roku. Była poetką i eseistką oraz tłumaczką literatury pięknej z języka francuskiego i angielskiego. W 1936 w gazetce szkolnej „W słońce” opublikowała swój pierwszy wiersz. Do najbardziej znanych utworów należą „Jaś i Małgosia” oraz „Tomcio Paluch”.